Meghívó a gyors prototípusgyártás workshopra

Meghívó a gyors prototípusgyártás (Varinex Kft.) workshopra

Kedves Oktatók és Hallgatók!

A Tudásmenedzsment Központ 2012. jún. 26-án (kedd) 10.00-12.00 között workshopot szervez, amelynek keretében az egyetem érdeklődő oktatói és hallgatói megismerhetik a gyors prototípusgyártás (rapid prototyping) eljárásait és a technológiában rejlő lehetőségeket. Az előadó Falk György, a Varinex Kft. RPT üzletág igazgatója.

A helyszín a Tudásmenedzsment Központ workshop terme: IS épület 101/5 (jegyzetbolt felett).

HELYSZÍNVÁLTOZÁS: az új helyszín az ÚT 114 terem az új aulában.

Az előadás a következő témákat érinti és az ismertetés után meg is lehet nézni az említett eljárásokkal készült modelleket.

- Sztereolitográfiai eljárás  - SLA - ismertetése

- Szelektív Lézer Szinterezés – SLS – ismertetése

- 3D nyomtatás ismertetése

• por + ragasztó elven működő eljárás
  • közvetlen anyag nyomtatás – Objet/PolyJet

- Alkalmazási lehetőségek

• vizualizáció
  • szerelhetőség ellenőrzése
  • szilikon gumi szerszám készítés
    • vákuumöntés
    • RIM

A workshopra várunk minden lelkes mérnökhallgatót, aki valamilyen műszaki témában kreatívnak érzi magát, szívesen foglalkozna kutatás-fejlesztéssel, és szeretne csapatban komplex ipari problémák megoldásán, modern szolgáltatások létrehozásán dolgozni. A megoldandó feladatok akár diplomatervezéshez vagy tudományos diákkori munkához is segítséget adhatnak.

Egyetemi Sport Nemzetközi Napja 2017. szeptember 19. - 2017. szeptember 20.
Hallgatói klubkoncert 2017. szeptember 20. 20:00 - 22:00
Akadémiai Nap 2017. szeptember 21. 10:00 - 12:00
Nyugdíjas Egyetem Mosonmagyaróvár (1. előadás) 2017. szeptember 21. 16:00 - 18:00
Akadémiai Nap - Ünnepi Hangverseny 2017. szeptember 21. 19:00 - 20:00