Meghívó a gyors prototípusgyártás workshopra

Meghívó a gyors prototípusgyártás (Varinex Kft.) workshopra

Kedves Oktatók és Hallgatók!

A Tudásmenedzsment Központ 2012. jún. 26-án (kedd) 10.00-12.00 között workshopot szervez, amelynek keretében az egyetem érdeklődő oktatói és hallgatói megismerhetik a gyors prototípusgyártás (rapid prototyping) eljárásait és a technológiában rejlő lehetőségeket. Az előadó Falk György, a Varinex Kft. RPT üzletág igazgatója.

A helyszín a Tudásmenedzsment Központ workshop terme: IS épület 101/5 (jegyzetbolt felett).

HELYSZÍNVÁLTOZÁS: az új helyszín az ÚT 114 terem az új aulában.

Az előadás a következő témákat érinti és az ismertetés után meg is lehet nézni az említett eljárásokkal készült modelleket.

- Sztereolitográfiai eljárás  - SLA - ismertetése

- Szelektív Lézer Szinterezés – SLS – ismertetése

- 3D nyomtatás ismertetése

• por + ragasztó elven működő eljárás
  • közvetlen anyag nyomtatás – Objet/PolyJet

- Alkalmazási lehetőségek

• vizualizáció
  • szerelhetőség ellenőrzése
  • szilikon gumi szerszám készítés
    • vákuumöntés
    • RIM

A workshopra várunk minden lelkes mérnökhallgatót, aki valamilyen műszaki témában kreatívnak érzi magát, szívesen foglalkozna kutatás-fejlesztéssel, és szeretne csapatban komplex ipari problémák megoldásán, modern szolgáltatások létrehozásán dolgozni. A megoldandó feladatok akár diplomatervezéshez vagy tudományos diákkori munkához is segítséget adhatnak.

Munkaszüneti nap 2018. október 22.
Munkaszüneti nap 2018. október 23.
Elektronikus ZH nap 2018. október 24.
MÉK Ünnepi Szenátusi Ülés 2018. október 25. 10:00 - 11:00
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. október 26. 00:00 - 2018. október 27. 23:00